פסח – מקהלת מלכות, שלוימי גרטנר, דודי קאליש, אהרלה סאמט, מקהלת חסידימלעך, יונתן בלוי – מעשה | Pesach – Shloimy Gertner, Duddy Kalish, Ahrele Samet, Chasidimlich Choir & Malchus Choir

video
play-sharp-fill

מעשה במקהלת ‘מלכות’ ושלוימי גרטנר ודודי קאליש ואהרל’ה סאמט ו’חסידימלעך’ שהיו מסובין! קליפ השנה של פסח

מעשה בגדולי הזמר שהסבו לשולחן ליל הסדר בצוותא וזימרו יצירה חדשה ומרגשת על מילות ההגדה ‘מעשה ברבי אליעזר ורבי יהושע… שהיו מסובין בבני ברק’, תוך שהם מרבים לספר ביציאת מצרים בהגשה חדשנית, מרוממת ומעוררת השראה.

מדובר בלחן של המלחין והיוצר אליעזר קאליש ששכב במגירה אצל פנחס ביכלר מזה כמה שנים, כשהוא מחכה ל’גאולה’ וביצוע הולם. לקראת חג הפסח הקרב ובא החליט המנצח ש’הגיע הזמן של שחרית’ ויצא לפרויקט ה”מלכותי” הזה יחד עם מקהלת הילדים ‘חסידימלעך’ בניצוחו של יענקי לוינגר, כשהוא מלהק להפקה את שלושת ענקי הזמר שלוימי גרטנר מלונדון, דודי קאליש ואהרלה סאמט.

על העיבוד המוזיקאלי הופקד המעבד הצעיר יונתן בלוי כשלצד התסריט של ‘מאסטרטגיה’ של פנחס ביכלר, מלווים את הפרויקט טובי המוחות והכוחות. הערשי סגל על הבימוי ועריכת הוידיאו, נתי אלבר על הצילום, יוסי רבינוביץ על העיצוב ושלוימי פרסטר על ההפקה.

מי שפורסת את חסותה על הפרויקט היא יצרנית העוגות והעוגיות של פסח הגדולה במגזר ‘פרנקל’ס’ שמאפיה המשובחים – שרבים נוהגים להתפנק עימם גם במהלך כל השנה – הם חלק אינטגראלי מההפקה החגיגית כפי שהם הפכו זה מכבר להיות חלק מאווירת החג ברבבות בתי ישראל.

לשולחן הסדר הסבו הפעם המשוררים במתכונת עתיקת היומין, כפי שהיה נהוג בזמן חז”ל, כשכל אחד מסב בכורסתו שלו ולפניו שולחן ערוך עם סימני הסדר, מצות וארבע כוסות. ילדי ‘חסידימלעך’ שאלו ‘מה נשתנה’, חטפו את האפיקומן, ולא פסקו מלספר ביציאת מצרים עד שהגיע זמן קריאת שמע של שחרית…

ניהול פרויקט: אבריימי גולדשטיין. מיקס: חיים מוזס. עיצוב עטיפה: שמעון רוכמן.

#פסח #מקהלת_מלכות #שלוימי_גרטנר #דודי_קאליש #ארהלה_סאמט #יונתן_בלוי

Source: YouTube (Embedded).
Videos not loading? Contact your filter to whitelist JewishTidbits videos.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *