לכבוד התנא – משה שטעקל, אהרלה סאמט, מקהלת מלכות – ל”ג בעומר | Malchus Choir

video
play-sharp-fill

לכבוד התנא! אהרלה סאמט, משה שטעקל ומקהלת ‘מלכות’ עם ניגון הכנה חדש לל”ג בעומר!

‘מעמדי ההכנה’ להדלקות ל”ג בעומר בחצרות הקודש הפכו לרגעי הוד בזכות עצמם, כאשר לפעמים הם עוד מתעלים על מעמד ההדלקה עצמו בכמות ובאיכות, בשעה שהלבבות הומים ונרגשים ותפילות חרישיות עולות ובוקעות שערי שמים לקול צלילי שירי ערגה וכיסופין.

בחצר הקודש ויז’ניץ בבני ברק, הולחן בשנים האחרונות ניגון הכנה מיוחד המושר ברטט ברגעים הנעלים האלו, בטרם מעלה כ”ק האדמו”ר שליט”א את האבוקה לכבוד הרשב”י, אותו מבצע כאן בעל המנגן המפורסם של החצר ה”ה משה שטעקל – מי שקול הפעמונים שלו היה לאחד מפסי הקול המשפיעים של המוזיקה החסידית האותנטית כל השנים.

השנה החליט שטעקל להגיש את הניגון לקהל הרחב. מנהלו המוזיקאלי עמרם טויב ליהק לשם כך את ‘זמר הרשב”י’ – אהרלה סאמט ואת מקהלת הדגל החסידית – מקהלת ‘מלכות’ בניצוחו של פנחס ביכלר, כשלהפקה המוזיקאלית והעיבוד מצטרף הטאלנט הצעיר והמבטיח אלעזר ארנסטר – מבני החצר.

השיר שהולחן על ידי יהודה מאיר פולק, בנו של המלחין ומנצח מקהלת החצר הרב מנדל פולק, פותח במילים ‘לכבוד התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי’ כשהפזמון מתחנן ‘רחמנא אידכר לנו זכותיה דרבי שמעון’.

על כלי הנשיפה דור אסרף ועל הגיטרות אריק שחר. המיקס של חיים גוטסמן והעיצוב הגרפי של שמעון רוכמן. צילום סטילס: שייע פרוכטר. הניגון יוצא בחסותו ועזרתו של מנחם ארסנטר.

שמרו לעצמכם את הקובץ לל”ג בעומר, בתקווה ובתפילה כי הוא ימליץ טוב בעדנו אדוננו בר יוחאי!

#מקהלת_מלכות #ארהלה_סאמעט #משה_שטעקל #מירון

Source: YouTube (Embedded).
Videos not loading? Contact your filter to whitelist JewishTidbits videos.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *